Vídeň – řízek, Sachr, kafe

Včera jsme byli na výletu ve Vídni. Nejdříve jsme byli v Kunst Haus Wien, který postavil jejich známý Hundertwasser. Pak jsme mrkli na Hundertwasserhaus o pár ulic dále. Pěšky jsme došli do centra na oběd do restaurace Figlmüller, kde mají legendární vídeňské řízky z vepřové panenky. Řízky jsou rozklepány do velikosti pizzy… Dali jsme si k tomu skvělý bramborový salát s polníčkem a jablky. Lepší salát jsem ještě nejedla. Tento byl tak skvěle sladko-kyselý. K tomu samozřejmě veltlínské zelené 2011. Restaurace myslí i na menší jedlíky, proto nám přinesli roličky papíru, do kterého se nesnědený řízek zabalí, sroluje a převáže gumičkou. Dostali jsme i jejich reklamní tašky, aby každý viděl, kde jsme jedli a že s námi jde „pan řízek“ :-).

Po obědě jsme šli okolo Katedrály sv. Štěpána (Stephansdom) pěší zónou k Hofburgu, okolo  Španělské dvorní jízdárny k Albertině, kde je Hotel Sacher. Minule tu byla velká fronta dortuchtivých turistů. Dnes jsme byli ihned uvedeni dovnitř. Kabáty do šatny a hurá ke stolečku :-). I  když měli na výběr asi 10 dortů a stejný počet různých káv, dali jsme si samozřejmě Original Sacher-Torte a k tomu Sacher Melange Kafe se šlehačkou. Skvělý dezert po skvělém obědu a procházce.

Super výlet se super počasím a jídlem.  🙂

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování, Jídlo se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s