Itálie – Lago di Garda

Minulý týden jsme byly se sestrou na krásné dovolené u Lago di Garda. Ubytovaly jsme se v hotelu Drago v lokalitě Assenza (Brenzone). Byly jsme tam jen na pět dní, z toho první a poslední byl vlastně cestovní. No ale i tak to bylo bájo – po roce a třičtvrtě jsem se konečně mohla vyspat! Ne, že by mě mateřství nějak obtěžovalo, ale klidnou noc jsem zažila jen párkrát a to až v posledním měsíci (malý v novém bytě skvěle spí, ale o tom

jindy :-)). Se sestrou jsme na samostatné dovolené ještě nebyly, takže další pozitivum.

Ve čtvrtek jsme vyrazily přes Mnichov, Innsbruck na Lago di Garda. Malé info pro cestovatele: Brenner je za 8,50 EUR, italská dálnice na Rovereto za 11,40 EUR, dálniční známka na týden do Rakouska za 240Kč. Cesta výborná, jen v Rakousku tradičně opravují dálnice, takže snižovali rychlost, ale na kochání se pohledem na Alpy to bylo boží :-). Tankovala jsem v Hallu u Insbrucku – nafta stojí stejně jako v ČR . Tolik ekonomická fakta.

Výlet jsme si skvěle užily. Měly jsme polopenzi, ráno i večer raut, servírované nápoje. Číšníci byli výřeční a pozorní, všichni v hotelu i obchodech neskutečně milí. Pletly se nám všechny jazyky, kterými alespoň něco umíme, takže často se věty skládaly z italských, anglických i německých slovíček… aspoň byla sranda :-).

V sobotu jsme jely do Malcesine na lanovku na Monte Baldo (19EUR a 2,5EUR za první hodinu parkování). Dopoledne jsme strávily na horách, zahnala nás až bouřka. Pak městečko, zmrzlinka a odpočinek u hotelového bazénu.

V neděli jsme jely do Verony. Tam bylo taky nádherně, úžasné památky, poklidná atmosféra – asi tím, že nebyly prázdniny. Zase na nás odpoledne přišla bouřka, tak jsme si aspoň našly maličkou rodinou trattorii a daly pizzu a kafe.

V pondělí výlet na jižní okraj Lago di Garda – poloostrov Sirmione, Peschiera, nějaké nákupy, pak procházka okolo jezera a balit.

V úterý jsme hned po snídani odjížděly zpátky, vzaly jsme to ještě přes outlet v Brenneru. Vždycky jsem tam chtěla jet, když jsme jeli okolo, no už jsem vyléčená. Nestálo to za sjezd z dálnice. Obchodů jen pár, vypadá to větší než to ve skutečnosti je. A pak rychle, ale opravdu rychle přes Německo domů.

To bylo jen v rychlosti, mám v plánu udělat detailnější články o jednotlivých městech, která jsme navštívily.

Tady alespoň pár fotek:

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Itálie – Lago di Garda

  1. vimneok napsal:

    hezká dovolená 🙂 a kdo hlídal?

  2. Alizia napsal:

    No tak to musela být paráda! Pro Itálii mám slabost 🙂 Vypadá to, že vám vyšlo i počasí, muselo to být super 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s