Film – Příběh kmotra

Včera jsem byla s kamarádkou na promítání nového českého filmu Příběh kmotra. Byl to příběh o kmotru Mrázkovi a jeho kumpánech, jak šmelili už za komunistů a co s nimi pak udělala nová porevoluční doba. A také o korupci, vydírání, strachu, podvodech, ukradených miliardách a politickém tlaku… bylo nám z toho nakonec docela smutno, protože věřím, že to tak prostě funguje. Bohužel. Pravidla dnes nedodržuje nikdo. Mrázka – ve filmu Vedrala- hrál Ondřej Vetchý a policajta, který ho 20 let vyšetřoval, Lukáš Vaculík. Oba hráli skvěle, bylo na co koukat. Kamera i střih byli také na úrovni, takže film utíkal docela rychle.

Zaujalo mě ale pár vět, které se pokusím alespoň volně přepsat…

„Nepromarněte celý život tím, že se za mnou budete honit a nakonec zjistíte, že to bylo zbytečné“ varoval Vedral policajta Cajthamla těsně po revoluci. Policajt nakonec věnoval 20let tomuto případu a nakonec mu jej „politici“ sebrali aniž by bylo vyšetřování dokončeno.

„Nedovolme, aby se komunisti dostali znovu k moci…“ říká Vedral po Sametové revoluci.

„Tady je strašná korupce, celá republika je prolezlá, každý bere, nikomu se nedá věřit…“ něco v tomto smyslu říká Vedral manželce, když po něm stříleli a on jí sliboval, že už toho špinavého obchodu nechá.

A teď jen tak na okraj – máme těsně před volbami, film jde do kin ve čtvrtek, kdy podle zákona končí všechny předvolební kampaně. Perlička na závěr – hlavní mediální partner je Mafra, tudíž Babiš… pěkně načasované a pěkně podsunutý product placement vlastní osoby… ještě jste se nepozvraceli? A z tohoto mi bylo smutno víc než z filmu o mrtvém kmotrovi.

IMG_3264

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Film – Příběh kmotra

  1. Sedmi napsal:

    tak to je dobra „nahodicka“

  2. anarvin2013 napsal:

    Ve výsledku ale stojí na film zajít do kina?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s