Půlroční mimi

Dobré ráno!

Naše malé Mimi už je velký kluk a má za sebou šest měsíců na světě. Při té příležitosti jsme byli na preventivní prohlídce. Chlapeček má 71 cm a 9,5 kg :-))) Hokejový typ… Oproti bráchovi je ve stejném věku o 2 cm menší a skoro o kilo těžší. Junior byl dlouhá špageta, Mimi bude mít pevný základ :-).

Zkouší nové potraviny – zeleninové kaše k obědu, odpoledne někdy naškrábaný banán nebo hruškovou skleničku, večer většinou kašičku. Chutná mu jak kdy, podle chuti, hladu a zubů, které se pořád nevyklubaly. Už má čtyři červené čárky v dásních, čekám každý den, kdy zubíky vylezou, ale pořád nic. A Mimi je podle toho nespokojený a nebo v pohodě, když má zrovna v puse klid. Dokáže pořádně naříkat – má pěstičky v puse a kňourá: „aaaaa“.

Mluvení (rozumějte žvatlání) mu jde hezky :-). Když má hlad, dokáže si rázně říct o jídlo – mlaská a křičí: „ammm, ammm“. Naposled předvedl pěknou scénku v autě, když viděl manžela jíst chleba se šunkou. Mimi okamžitě udělal obrácený loupák, ublížená očíčka a začal: „ammm, ammm“. Tak manžel svoji svačinku odložil a mladý dostal flašku. No jo, prostě byla jeho doba a nemohl čekat, že?

Má hodně rád Juniora, ožije, když ho vidí, aktuálně se na něj snaží sahat. Začínají tahanice 🙂 Jeden ještě neovládá prstíky, a spíš štípe a tahá, druhý nechce, aby na něj mimino sahalo. Mimi má rád lidi okolo a další děti a miminka. Má rád, když se okolo něco děje.

Díky svojí velikosti nemá až takový pokrok v přetáčení a pár týdnů stagnuje, i když se ho snažím motivovat hračkami. Takže půjdeme na rehabilitace.

Hlubokou korbu jsme vyměnili za sporťák, ve kterém se mu po obědě krásně spinká. Už jsme zprovoznili i lehčí kočárek na výlety a rovnou jsme ho prubli v Českém Krumlově. O výletu zase někdy příště ;-).

Mějte krásný den!

P.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kids se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 reakcí na Půlroční mimi

 1. avespasseri napsal:

  Tak ať se mu daří i dál 🙂 Vzpomínám, že ta moje v půl roce ještě nejedla nic jiného než mléko… ať jsem zkoušela cokoliv, neměla zájem, lžičku odmítala, možná v sedmém, osmém měsíci vzala na milost rýžové chlebíčky… měla je v ruce a ožužlávala :-))

 2. Alizia napsal:

  Tak to je dobrej jedlík, to bych taky potřebovala. Stela je oproti S. podmírák, má o 1,5 kg míň než měla ona! 🙂 Ty rehabilitace jsou fakt potřeba? Každé mimi má své tempo, né? Joo golfáč je oproti korbě super 🙂

 3. Hana napsal:

  Skoro deset kilo nemají některé děti ani v roce! 🙂 Ale je to dobře, jen ať mají do roka pěkné faldíky. Zuby Sisi trápí taky, ale zatím nic, teď má navíc růstový spurt, včera 11x kojení, tak jsem zvědavá, kolik nám to na kontrole hodí 😉 Sporťák už mám nachystaný, vleže ji to začíná dost nebavit, ale zatím se vejde a příští týden mají být jen čtyři stupně, tak ještě chvilku počkám. S RHB držím pěsti, my kroutíme druhý měsíc.

 4. Sedmi napsal:

  tyjo, ten teda roste paradne 😀 Vincent je proti nemu drobisek :]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s