Mimi má 9 měsíců

Dobré ráno!

Minulý týden mělo naše Mimi 9 měsíců. Stejnou dobu, co byl v pupíčku, už je i venku. Aklimatizace proběhla a začíná se nám pěkně projevovat :-).

Dva týdny se plazí. Nejdřív po koberci v jeho hracím koutku v obýváku, pak po celém obýváku, poté i na chodbě a teď zná bezpečně cestu do bráchova pokojíčku. Chodí mu tam koukat na LEGO a na dřevěné koleje a vláčky. Hodně se mu taky líbí balonky, pořád mu, mršky, někam utíkají. Je jak kotě, co honí klubíčko :-).

Má další dva zuby – obě horní dvojky. Vyrostly asi dva týdny po horních jedničkách a zase v jednom týdnu oba dva. Když řval bolestí, dostal trošku Nurofenu a bezesné noci se u nás naštěstí nekonaly.

Pořád žvatlá tá-ta, ťa-ťa, ba-ba-ba, pu-pu (jeho méďa je Pů a já mu říkám pupíčku). Když se plazí, vydává zvuky jako auto brm-brrrm-brrr… Docela sranda. Baví ho večer Simpsonovi – u nich vlastně všichni večeříme :-). Když se mu něco nelíbí, začíná kňourat. Nebo když přijdu domů, tak se ke mně furt natahuje a když se třeba jen otočím bokem, že si odložím, tak začne natahovat. Mamánek jeden. A nemá rád, když se tu zvyšuje hlas. Aspoň se odnaučím křičet, když jde do tuhého. 😉

No a Junior byl konečně měsíc ve školce, i když teploty venku kolísaly jak na horské dráze a nachlazení tu pořád řádí. Byli se školkou na výletě, dostal plný batoh svačiny, ze které nesnědl ani oblíbeného Brumíka. Proč? Protože paní učitelka říkala, že si mají vzít jablíčko nebo sušenky. Jablíčko mu nechutnalo a sušenky neměl… a zbytek batohu, jako by nebyl. 🙂 Ke Svátku matek měli ve školce i besídku. Udělali maminkám přívěsky – tulipánky z voskovek a představení se jim moc povedlo.

Dnes mě totálně odrovnal, říká mi: „Oh my gosh!“ a přesně vystihl moment, kdy to říct. Nepřestává mě udivovat.

A každý den si říkám, jak je dětská duše křehká. Někdy je mi ho hodně líto, když vidím, jak mu někdo ubližuje v kolektivu nebo když není úplně fér řešení na hřišti. Pak jsou situace, kdy schválně zlobí a dokáže mě tím pěkně vytočit. Když už dojde k nějaké rozepři, tak se pak usmiřujeme, říkáme si, že jsme kamarádi a dáme si pusinku. Má neskutečnou paměť, začíná si dávat do souvislosti věci, o kterých si myslím, že je ještě nechápe. Manžel teď říkal, že ho trochu škrábe v krku a Junior na to: „To jsou asi mandle.“ Je to neskutečné. Největší sranda na tom je, že on si to vlastně nebude pamatovat, jaké hlášky vymýšlel, jak jsme z něho byli na větvi a jak nás dokázal svými pravidly vytočit.

Takové stavy má asi každá mamina, tak se jdu rozněžnit zase k myčce. Posílám vám fotku miminek mých miminek. 🙂

Mějte krásné pondělí a pohodový celý týden!

P.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kids se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Mimi má 9 měsíců

  1. avespasseri napsal:

    Letí to, letí…. rostou jak z vody…

  2. Karolína napsal:

    Nám mamka všechny ty dětské hlody, moudra a přežblepty psala, ségra to o Vánocích někde vyhrabala a hrozně jsme se nasmáli 😀 Mimiš roste jako z vody 🙂
    Kája

  3. Je neskutečné, jak rychle rostou 😦 Náš se včera narodil a za necelé tři týdny má rok! Nechápu!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s