LEGO® KidsFest

Ahoj všichni!

V pondělí jsme byli s Juniorem v Letňanech na LEGO KidsFestu. Nedávno jste tady mohli vidět pozvánku a soutěž o vstupenky. Doufám, že si výherci vstupenek užijí festival stejně jako jsme si ho užili my. Byli jsme tam více než 4 hodiny a přišlo mi to málo! Opravdu, zapomenete na čas, jen si stavíte, hrajete a najednou je čas jet domů.

LEGO KidsFest je především pro děti (i když i dospěláci si přijdou na své). Veškerá pozornost se soustředí na ně. Hned u vstupu Junior dostal identifikační náramek, kam jsem napsala jeho jméno a svoje telefonní číslo, pro případ, že by se ztratil. Chlapec ve žlutém tričku Juniorovi vysvětlil, že když bude mít problém, má přijít za někým v LEGO tričku a každý mu rád pomůže. To se mi moc líbilo. Náš bezpečnostní náramek samozřejmě spokojeně ležel ve skříni… Za vstupem byla šatna a hostesky s brožurkami s plánkem výstavy a místem pro sbírání razítek.

Celý LEGO KidsFest je pojat jako dobrodružná stezka, na které procházíte jednotlivá stanoviště (celkem jich je 7) a plníte úkoly. Jednou je to postavit arktickou stavbu, pak třeba ulovit krokodýla na udičku, vyřešit LEGO Ninjago kvíz nebo postavit srdíčko v oddělení LEGO Friends. Ve druhé hale, kde byly kolekce LEGO Star Wars, LEGO Technic a LEGO Bionicle jsme museli postavit figurku Bionicle a Junior pak šel do sítě a světelným mečem odrážel balonky, které chrlil černý Darth Vader.

Kromě plnění úkolů a sbírání razítek jsme si mohli sami pohrát se všemi druhy stavebnic a kostek. Junior si zkusil postavit kousek dvoumetrového medvídka, pohrál si s Duplem a já stihla i kafíčko. Pak se šel sklouznout na nafukovací skluzavku, prošli jsme sekcí LEGO Fan Club, kde jsme obdivovali krásné stavby, pak ještě v rychlosti LEGO Architecture, umělecká díla z kostiček a šup na oběd a domů. Ve vstupní hale byla samoobslužná restaurace s dostatečnou nabídkou dětských jídel a kavárna. U východu jsme pak dostali za nasbíraná razítka tašku s upomínkovými předměty a postavičkou Ewar z kolekce LEGO Chima.

Ještě bych ráda zmínila perfektní zázemí pro rodiče s malými dětmi. Vedle sekce LEGO Duplo byla odpočinková zóna pro nejmenší s mikrovlnou troubou pro ohřev jídla a automatem na vodu. Samozřejmostí byly také dětské jídelní židličky. Na hodně místech také byly stojany s antibakteriálním mýdlem na ruce a papírové ručníky – přeci jenom se v těch kostičkách hrabou všichni rukama. Takové drobnosti se mi moc líbily.

Myslím, že můžu mluvit i za Juniora, když řeknu, že jsme si to skvěle užili. Pořádně jsme si zastavěli a pohráli si. Byl to bezva den! Podívejte se na pár našich fotek z akce.

Byli jste už na LEGO KidsFestu? Jak se vám tam líbilo?

Mějte krásný den!

P.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice News se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na LEGO® KidsFest

  1. Vanilka napsal:

    Podle tvého názoru, je na to 2letý kluk ještě moc malý nebo ne? Z toho, co píšeš, váhám, zda to pro nás má cenu. Motýlek má Lego rád, hlavně auta, bagry, vlaky, ale jeho stavby jsou zatím spíš abstraktní, plnění úkolů nepřipadá v úvahu, tak nevím, jestli to má vůbec smysl.

    • Jé Marti, to vůbec ne! Určitě si to užije v Duplo části. Úkoly jsem dělala i já, když to nezvládal. Nebo to dělejte bez úkolů a nebudete mít na konci ten pytlíček s figurkou. O nic nejde. Ale těch kostek tam, to si užijete 😉

  2. mě hodně chyběly nějaký stupínky, dvouletka nikam neviděla a pořád jsem ji musela zvedat 😦 jinak palec nahoru bylo to super

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s