Autosedačka Röemer Kidfix SL SICT

Dobré ráno!

Junior má novou autosedačku. Udělali jsme teď škatulata – Starosta dostal bývalou Juniorovu, která se dá používat proti směru jízdy a Junior má novou krásku, na které už je připoutaný bezpečnostním pásem auta.

Náš výběr byl jednoduchý. Všechny dětské autosedačky máme od německé firmy Römer, ani teď tomu není jinak. Römer máme rádi kvůli jejich důrazu na bezpečnost, inovacím ohledně materiálů a také eliminaci bočních nárazů. Prostě jim věřím. Moji důvěru podporuje i fakt, že velké automobilky používají tyto sedačky jako „vlastní“ jen s potahem a logem té které firmy.

Junior má 19 kg a výšku okolo 110 cm. Autosedačku Römer Kidfix SL SICT máme pro váhovou kategorii 15 – 36 kg. Měla by být pro děti od 4 do 12 let. U nás nejspíš tak dlouho nevydrží vzhledem k jeho výšce. Zatím máme opěrku hlavy nastavenou na druhou nejnižší polohu.

Autosedačka Kidfix může být připevněna pomocí bezpečnostního pásu auta a také pomocí Isofixu. Háky na Isofix se dají do sedačky zatáhnout, aby nepřekážely. Když je chcete použít, jen se vysunou a zacvaknou do isofixových ok v autě. Vedení bezpečnostního pásu je intuitivní a je naznačeno červenými plochami na sedačce. Ochrana proti bočnímu nárazu SICT se na sedačku připevňuje podle toho, na které straně vozidla sedačku máte. Je to takový plastový polštář, který se nacvakne na bok sedačky.

Autosedačku máme v šedo černé variantě a vypadá moc hezky. Polstrování je měkké a dle reakcí Juniora moc pohodlné. Když v sedačce dítě nesedí, nemusí se poutat pásem – je pevně připevněná Isofixem a v autě nelítá.

Z nové autosedačky máme radost všichni – my s manželem kvůli její bezpečnosti a Juniorovi se v ní evidentně dobře sedí. Prvních pár cest jen říkal, jakou má krásnou novou sedačku :-).

Jaké autosedačky používáte pro vaše děti? Máte zkušenost s Römer Kidfix sedačkou nebo jejich některou jinou?

Mějte krásný den a hlavně jezděte bezpečně!

P.

IMG_5511

Jedná se o sponzorovaný příspěvek. Text, názory a fotky jsou moje vlastní.
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kids se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Autosedačka Röemer Kidfix SL SICT

  1. Sedmi napsal:

    Hele, nemá tu opěrku moc nízko?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s