Jaké byly naše svátky?

Ahoj všichni!

Ráda bych vám popřála vše dobré do roku 2016, hlavně pevné zdraví a hodně štěstí.

Jak jste oslavili Vánoce a konec roku? Dopadlo vše podle vašich představ?

Naše svátky byly vtipné hned od začátku – celý prosinec byl Starosta nemocný. Začalo to nachlazením, které přešlo ve spálu. Jenže po spále měl oslabenou imunitu, tak těsně před Vánoci dostal angínu a čekala nás další léčba. Já jsem s ním byla několik týdnů zavřená doma. Ven jsem chodila jen večer, když jsme se s manželem vystřídali u dětí. No nic moc pro vánoční přípravy… Takže letos jsem nestihla obstarat jeden dárek pro manžela a už vůbec jsem neřešila fotky, které každoročně dětem a prarodičům doplňuji do alb. Zbytek naštěstí klapl skvěle :-).

Na Štědrý den byl Starosta konečně bez teplot a veselý. Všechny nákupy a pochůzky jsme měli hotovy už 23. prosince, dokonce i navařeno, a kapr i řízky čekaly v lednici na pozdější smažení. 24. jsme trávili den u pohádek. Pak napsala sousedka, ať se stavíme na malý raut – její dcera měla zrovna narozeniny, tak jsme s Juniorem vyrazili na návštěvu. Bylo to super, se sousedy jsme si popřáli hezké Vánoce a před setměním už jsme byli zase doma, že se budeme chystat na večeři. Oba kluci nám usnuli, takže v 17 hodin, kdy jsme byli s manželem připraveni začít s večeří, jsme si nalili víno a pustili pohádku. Přeci je nebudeme budit :-). Večeřeli jsme nakonec někdy po 18 hodině, až se kluci vzbudili. Po večeři jsme čekali na Ježíška a až zacinkal zvoneček, Junior běžel ke stromečku podívat se, jestli tam jsou dárky.

Byla jich dobrá hromada… Starostovi Ježíšek nadělil boby, které si vezmeme na hory, hasičskou stanici z LEGO Duplo a nějaké další dárečky. Junior si přál jen policejní stanici z LEGO City, tak pořád koukal, jestli je tam dostatečně velká krabice. Po rozbalení asi čtyř dárků zašel za stromeček a vyndal obří dárek. Začal hned trhat papír a když stanici uviděl, tak skákal, byl vykulený a málem i brečel :-). Celý večer jsme pak už jen stavěli LEGO. Já jsem si hrála se Starostou s jeho Duplem a manžel pomáhal Juniorovi stavět policejní stanici. Skončili někdy před půlnocí. Junior si jednu stavbu dokonce postavil sám, z toho mám velkou radost. Jeho hraní s Legem dostává zase další rozměr. Když dostal poprvé kostičky pro větší děti, tak si nechal jen postavit autíčka a jen si s nimi jezdil. Pak ho konečně napadlo kostky rozebrat a postavit si něco jiného, než co bylo v návodu. V ten moment začal říkat, že má málo kostiček. Takže jsme pořídili první krabici LEGO Creator – domečky s klasickými kostkami. No a na Vánoce od Ježíška dostal policejní stanici a už si stavěl podle návodu. Každý druhý den si ale některou část předělává a staví další stavby, které zrovna potřebuje.

Dokonce si začal přivlastňovat i Starostovo Duplo. S hasičskou stanicí si hrál asi jen hodinu než ji začal rozebírat a stavět jiné věci. Máme tu spoustu kostek z předchozích Duplo stavebnic, tak mu snad nedostatek nehrozí :-).

No a co jsme měli pod stromečkem my s manželem? Spoustu knih, asi nejvíc za celou dobu, kdy jsme spolu. I na Moravě na nás čekaly knihy. A taky máme elektronickou čtečku. Můj úkol do nového roku je tedy jasný – najít si čas na čtení ;-).

Mezi svátky jsme absolvovali rodinné návštěvy na Moravě, v Praze jsme se pak nachystali na novoroční oslavu a Silvestra jsme strávili se sousedy a jejich dětmi. Poprvé jsme byli na Silvestra v našem bytě a viděli jsme z terasy spoustu ohňostrojů pod kopcem, dokonce začalo před půlnocí sněžit. Přelom roku byl kouzelný :-).

Jaké byly vaše svátky? Užívali jste si vašich blízkých? Doufám, že vše proběhlo bez úrazů.

Mějte se hezky!

Pavla

 

A tady je ještě malý bonus – krátké video o tom, jak si kluci hrají s Legem 😉

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Doma se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s