Nadační fond Domácí anděl

Ahoj!

V tomto týdnu jsme si s mužem vyrazili ven bez dětí. Měli jsme pro to jeden velmi příjemný důvod – byli jsme pozvaní na recepci u příležitosti zahájení činnosti nadačního fondu Domácí anděl. Viděli jsme vystoupení Pavla Šporcla a Ládi Kerndla, popovídali s příjemnými lidmi a nakonec jsme si zašli i na pivo ;-). Do galerie vám dám pár mých fotek z celého večera.

Domácí anděl

Nadační fond Domácí anděl je organizace, která si dává za cíl rozšířit v České republice tzv. asistovaný život pacientů. Půjde o pacienty, kteří budou v pohodlí domova a mezi svými blízkými ošetřováni zdravotnickým personálem, budou mít k dispozici potřebné přístroje a vybavení pro monitoring a v případě akutního ohrožení budou mít pomoc nablízku. A proč z domova? Protože blízkost rodiny má pozitivní vliv na psychiku a průběh nemoci a pooperačních stavů. Odpadne tak dlouhodobé pobývání v nemocnicích z důvodu monitoringu nemocného a nebo časté docházení do ambulancí. Nadační fond chce pomáhat potřebným, kteří si takový dálkový monitoring nemohou sami dovolit.

Forma pomoci, kterou fond nabízí, může být různá – ať už jde o bezplatné zapůjčení přístrojů, podporu asistovaného života a léčby z domova v případech, kde není akutně nutná hospitalizace, zlepšení dostupnosti této péče pro sociálně slabší pacienty, vzdělávání ošetřujícího personálu i osob z blízkého okolí pacienta nebo šíření informovanosti a osvěty mezi veřejností.

Koncept se mi líbí a přijde mi jako dobrý nápad. Setkali jste se s něčím podobným v zahraničí?

Mějte se hezky a díky, že si sem chodíte číst ;-).

Pavla

 

Příspěvek byl publikován v rubrice News se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Nadační fond Domácí anděl

  1. Vanilka napsal:

    Je úžasné, že něco takového existuje. Manžel má kmotřičku, které je 89 let, má Parkinsona, kvůli kterému bere silné léky… Nedávno si je nějak špatně nadávkovala a začala mít halucinace… Celá rodina si uvědomila, že by už neměla žít sama, protože kromě halucinací třeba jen samotné oblékání jí někdy zabere půl dne. Asi před měsícem skoro 2 hodiny bojovala s roletou v ložnici, kterou chtěla vytáhnout. Ale nemá děti a velmi malý důchod, ze kterého si nemůže dovolit financovat nějaký dům pro seniory. Navíc jsou všechny přeplněné a jsou dlouhé čekací lhůty. A zřejmě by do žádného ani nechtěla. Chce zůstat doma, ale potřebovala by, aby za ní každý den někdo docházel ji zkontrolovat a trošku pomoct. Taková (finančně dostupná) služba ale ve Francii neexistuje.

  2. Petra napsal:

    Přispívám mj. na Cestu domů – musíme „tam“, „domů“, všichni. Každý počin v oblasti péče je vítaný!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s