Helma na odrážedlo

Ahoj!

Dnešní článek bude spíš pro maminky menších ratolestí – mám tu pro vás tip na dětskou helmu. S blížícím se jarem určitě také řešíte pojízdnost vašich dětí a jejich vybavení „na ven“. My jsme začali dětské nákupy nejprve odrážedlem a nyní vám ukážu, jakou helmu jsme k němu pořídili.

Vybrala jsem helmu First Bike německé výroby, u které je použita technologie In Mold, která zabezpečí pevné spojení vnější skořepiny a vnitřní výplně. Tvar má uzpůsobený tak, aby byly nad čelem i zátylkem dostatečné deformační zóny. V helmě jsou větrací otvory pro lepší cirkulaci vzduchu. Na vnitřní straně jsou na několika místech měkké polstrované pásky, které zabraňují otlačení hlavy a helma díky nim také lépe sedí.

Helma je označena jako cyklistická, je univerzální pro malé děti na venkovní aktivity na odrážedlech, kolech, koloběžkách nebo i bruslích. Máme velikost S 45 – 50 cm. Synovi krásně sedí. Včera mu doktorka na preventivní prohlídce naměřila obvod hlavy 47 cm. Obvod helmy se dá upravit otočným kolečkem – Zoom systémem, aby přesně seděla a pevně obepínala hlavu. Pohyblivé pásky jsou po celém obvodu helmy a jsou chráněny polstrováním, aby netlačily děti. Pod bradou je zapínalní s ochranným páskem z mikrofleecu, aby děti neměly od přezky otlačenou bradu. Tento prvek je na helmách samozřejmostí i u dospělých. Další její předností je malá hmotnost (hodilo by se napsat spíš lehkost :-)) – 225 g.

Starostovi jsem vybrala modrozelenou variantu s krokodýly. Moc se mu líbí a pořád na ně ukazuje. Když helmu najde ve skříni, chce ji pak nosit i doma 😂. Na motorku si ji samozřejmě taky bere. Je docela sranda ho sledovat, jak se opičí po bráchovi – když má helmu brácha, chce ji taky, když jde na motorku brácha, on musí taky. Junior dostal tu svoji  cyklistickou helmu také v roce a půl a zatím je mu pořád dobrá. V létě tady budeme mít dva kluky hříbečky s barevnými kloboučky :-).

Jaké helmy máte pro vaše děti? Dáváte jim je i na odrážedla nebo až na koloběžky a kola?

Mějte se krásně a díky, že sem chodíte číst!

Ahoj, Pavla

Zboží bylo poskytnuto e-shopem prodeti.cz k nezávislé recenzi. Text a foto jsou moje vlastní.
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Kids. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Helma na odrážedlo

  1. 8daniela napsal:

    já chci také tyhle starosti… tak snad se dcera trochu pochlapí, je jí 24, ale je v Austrálii v Sydney. A tam určitě nechce zůstat a zakládat rodinu, protože studovala v USA, chce zpátky tam…no, je to blíž než ta Austrálie, ale stejně…já chci taky…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s