Týnská Bar And Books

Ahoj!

Ještě jsem vám ani nestihla napsat, jak jsme byli s manželem v baru…

Měli jsme zase hlídání, to je naše záchrana. Tentokrát jsme jeli i na večeři do Kolkovny  – jednak nám zase cestou v tramvaji vyschlo v krku a první loky plzeňského jenom zasyčely, ale také jsme se chtěli dobře najíst nějakého tradičního jídla. Manžel si dal masové prkénko, které bylo bohatě obloženo různými druhy masa a nakládanou i čerstvou zeleninou, já jsem měla marinovaná kuřecí křídla s opečenou kukuřicí a výbornými omáčkami.

Po večeři jsme šli na drink. Toulali jsme se noční Prahou a pak zašli do Bar And Books v Týnské. Naposled jsem tam byla s kamarádkou ještě se Starostou v pupíčku na nealkoholickém koktejlu samozřejmě. Tentokrát už na dospělý koktejl ;-). Po dobré večeři se nějaký dezert ve skleničce hodil.
Vybrala jsem si Sateen, ve kterém je vodka a ryzlink… Manžel měl asi Hennessy Sidecar, už si bohužel nepamatujeme přesně.
Jako druhý koktejl jsme měli Martini dry a bylo to poprvé, kdy se nás někdo zeptal, zda chceme Martini dry nápoj nebo koktejl… a jestli do toho chceme vodku nebo gin… a jaký gin? 😉 Měli jsme tedy Martini s ginem a bylo skvělé!

V Bar And Books se budete cítit jako v jiném světě. Hned po vstupu na vás dýchne zvláštní atmosféra. Napsala bych pochmurná, ale není to v tom negativním slova smyslu. Hodilo by se i noblesní a elegantní. V baru je přítmí, všude jsou zapálené čajové svíčky, jednu stěnu tvoří knihovna a i mezi knihami jsou na policích svícny se svíčkami, další také na oknech a stolcích. Z reproduktorů hraje příjemná hudba, u které si můžete i zpívat – výborný soundtrack hitů vytvořený přímo na míru do tohoto baru. A nad barem na obrazovce můžete sledovat Bondovky bez zvuku ;-).
Hned při vstupu vás uvede milá hosteska v malých černých, resp. červených šatech (všimněte si detailů jako perlových šperků ;-), která se o vás pak bude starat. Spolu s nápojovým lístkem jsme dostali misku oliv a chipsů, na požádání také karafu vody, ze které neustále bez vybízení dolévala do skleniček. Koktejly byly výborné, barman stíhal připravovat nápoje i konverzovat s hosty sedícími na baru, což se mi moc líbilo.
Kdyby vás přepadl hlad, tak zde mají výborný Bar And Books Club Sandwich se šunkou, čedarem a domácí majonézou, který vám přinesou na etažéru i s rajčátky, nakládanými okurkami a chipsy.

Do baru se ale nechodí kvůli jídlu, takže jaké je nápojové menu? Obsáhlé ;-). Najdete zde jak koktejly, tak spoustu druhů alkoholu v každé kategorii – ať už jde o vodky, giny, vína, šampaňské, koňaky a brandy, tequily a rumy či o whisky z celého světa, můžete si také vybrat doutníky dle svojí chuti. Myslím, že si vybere každý. A když pak vyjdete z baru, tak budete mít jako bonus dechberoucí pohled na Týnský chrám, který váš zážitek jen umocní.

Pokud hledáte příjemný podnik s dobrým pitím a sofistikovanou atmosférou, zkuste Bar And Books. Já už se nemůžu dočkat, až sem znovu vyrazíme ;-).

Mějte krásný den a užívejte si!

Ahoj, Pavla

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Jídlo se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s